Wigilia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce jest zawsze długo oczekiwanym przez uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły wydarzeniem.

Rozpoczęliśmy od zapalenia światełka betlejemskiego, a następnie ksiądz Mariusz odczytał fragment Ewangelii. Chłopcy z klasy I TEO zaśpiewali kolędę Wśród nocnej ciszy. Kolejnym punktem programu był występ klasy IIb, czyli współczesna wersja jasełek.

Następnie pani pedagog podała wyniki konkursów świątecznych.

Najsmaczniejsze pierogi:

I m – klasa I a, IIm - klasa IIb, IIIm – klasa IIIb

Najładniej udekorowany stół:

Im – klasa IIa, IIm – klasa IVTH, IIIm - IIITH

Najładniejszy piernik:

Im – klasa IVTH, IIm – klasa Ib, IIIm – klasy I TH, IIIa

Najciekawiej i najlepiej wykonany utwór o tematyce bożonarodzeniowej:

Im – klasa IIIb, IIm – klasa IIIa, IIIm – klasa IVTH

Następnie do akcji wkroczył Święty Mikołaj i podarował słodkie paczki wszystkim klasom. Jednakże najlepszym prezentem okazał się występ nauczycieli, który corocznie nagradzany jest gromkimi brawami. Bo tylko w naszej szkole zobaczyć można nauczycieli w niecodziennych rolach – diabłów, aniołów i innych nieziemskich istot.

Zdjęcia w galerii.