W dniach 10, 12 i 19 września uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły uczestniczyli w serii spotkań zatytułowanych "Zajawki Polityczne z Fundacją Parasol". Spotkania odbyły się w ramach projektu Parasol Dwemokracji, realizowanego przy wsparciu Szwajcarii, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. Nasza szkoła jest jedną z 16 szkół z obszaru województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, zakwalifikowanych do uczestnictwa w programie.

Po serii warsztatowych spotkań we wrześniu 2013 roku, od października br. do maja 2014 uczniowie będą prowadzić działania w założonych przez siebie Klubach Myśli Politycznej oraz zagrają w symulacyjną grę, zdobywając tym samym wiedzę na temat praw wyborczych oraz demokratycznej kultury.

Organiztorem projektu jest Fundacja Parasol z Bytowa, a szkolnym koordynatorem p. Andrzej Gałat.