Oprócz pracy, w ramach pobytu, zagwarantowanych jest też mnóstwa atrakcji kulturalno – rozrywkowych. Dla jednych zwiedzanie Berlina i Drezna, a dla innych wycieczki do Malagi, Sewilli i na Gibraltar oraz wiele innych niespodzianek. Uczniowie w związku z udziałem w projekcie otrzymali pełne wsparcie finansowe i organizacyjne w ramach przygotowania językowo – pedagogicznego, zarządzania i pobytu. Dodatkowym wsparciem finansowym jest też kieszonkowe, które każdy uczestnik może wydać na własne potrzeby.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach PROJEKTU: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynatorem projektu jest p. Jacek Łepkowski, a zastępcą koordynatora - p. Agnieszka Klimek.