12 października 2018 w szkolnej auli odbyła się uroczystość  z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w dniu tego święta przyjmujemy do grona naszej szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych. W tym roku uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy I Technikum kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa i technik mechatronik.  W imieniu klasy ślubowali Kamil Kubicki i Wiktoria Mockało. Jak przystało na Dzień Edukacji Narodowej były życzenia, nagrody i serdeczności od dyrektora ZSOiT p. Józefa Masłowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Słupskiego p. Wojciecha Krasuckiego, Samorządu Uczniowskiego i uczniów klasy I Technikum, która przygotowała  sympatyczny i dowcipny program artystyczny. W roli konferansjerów wystąpili Tomek Skrzypiec i Kacper Kacprzyk.  Jak zwykle wsparcia udzielili starsi koledzy: Dominika Chilońska,  która zaśpiewała trzy piosenki ( jedną z udziałem chłopców z klasy I  - Jonatana Pietkiewicza i Artura Supiety)  oraz szkolni dźwiękowcy  - Patryk Hojnowski i Szymon Masłowski).  Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy II liceum – Laura Sutowska i Bartosz Słomka.