Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego już po raz dwudziesty!

W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, zaś w kategorii gimnazjum i klas VII – VIII szkoły podstawowej – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce, Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce, Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce, Szkoły Podstawowej w Objeździe, Szkoły Podstawowej w Zaleskich, II Liceum Ogólnokształcącego (gimnazjum) w Słupsku i Społecznego Gimnazjum UTO w Ustce. Do konkursowych zmagań z ortografią przystąpiło więc 54 uczestników. Impreza została przygotowana przez nauczycielki ZSOiT w Ustce – p. Magdalenę Wróblewską – Majchrowską i p. Edytę Łepkowską. Uczestników i ich opiekunów tradycyjnie powitał i rozpoczął kolejną edycję konkursu dyrektor ZSOiT w Ustce p. Józef Masłowski. W jury także tradycyjnie już zasiadały nauczycielki języka polskiego: p. Janina Błażejewicz, p. Elżbieta Komorowska, p. Iwona Płóciennik i p. Renata Kuligowska.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych„Mistrzami Ortografii Powiatu Słupskiego” zostali: Mariusz Roguski z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku (I miejsce), Anna Bagińska z II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku (II miejsce) i Maciej Prądzyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku (III miejsce). W kategorii gimnazjum i klas VII – VIII szkoły podstawowej w gronie zwycięzców znaleźli się: Iwo Miśkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce – I miejsce, Adam Zarzycki ze Społecznego Gimnazjum UTO w Ustce – II miejsce i Helen Aslan ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce – III miejsce. Jury wysoko oceniło poziom wiedzy i umiejętności ortograficznych uczestników. Na uroczystą galę przybył Wicestarosta Słupski p. Rafał Konon, który wręczył laureatom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku. Organizatorzy konkursu podziękowali nauczycielom języka polskiego za przygotowanie młodzieży do konkursu i zaprosili uczniów i ich opiekunów do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku.

„Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego” jest jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce jest Powiatowy Konkurs Ortograficzny„Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego”. Tradycyjnie odbywa się on w piątek po feriach zimowych. W roku szkolnym 2018/2019 przypadał on 1 marca 2019 r. Konkurs zaś był wyjątkowy, bo organizowany już po raz dwudziesty, a po raz pierwszy dla tak dużej liczby uczestników. Dwadzieścia lat to już piękny jubileusz, a także okazja do pewnych podsumowań i refleksji. W ciągu dwudziestu lat zmieniała się formuła konkursu, która dostosowywała się do systemu oświaty. Początkowo konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych działających w powiecie słupskim, później został rozszerzony o kategorię gimnazjum, a od dwóch lat biorą w nim udział także uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych (obecnie klasy VII i VIII) z Ustki, Słupska i okolic. Impreza cieszy się coraz większą popularnością.