infografikaTechnik hotelarstwa

Jeżeli marzyłeś o karierze w branży hotelarskiej - zrealizuj swój cel!

• My Ci to umożliwimy poprzez zdobywanie doświadczenia i umiejętności potrzebnych do pracy w branży hotelarsko - turystycznej.
  • Nauczymy Cię jak planować, organizować, koordynować i wykonywać usługi hotelarskie w obiekcie hotelarskim oraz jak w ich trakcie spełniać oczekiwania klienta.
  • Dowiesz się jak przyjąć gości w obiekcie, kompleksowo ich obsłużyć w trakcie pobytu, wykwaterować z obiektu oraz rozliczyć koszty pobytu gości i przyjąć należność.
  • Po ukończeniu naszej szkoły będziesz wiedział jak fachowo organizować usługi dodatkowe (konferencyjne, rekreacyjno-sportowe, typu Wellness i SPA oraz okolicznościowe) i korzystać z komputerowych programów użytkowych i hotelowych.

Informacje dodatkowe:

Uczniowie w trakcie nauki odbywają szkolenia praktyczne w formie:

• zajęć praktycznych
  • praktyk zawodowych
  • staży zawodowych

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się w lokalnych obiektach hotelarskich Najczęściej są to: Hotel Lubicz Wellness& Spa Ustka, jak i Hotel Grand Lubicz –Uzdrowisko Ustka.

Najlepsi uczniowie odbywają staże zawodowe za granicą w ramach programu Erasmus Plus w obiektach hotelarskich w Granadzie, w Hiszpanii.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

• 03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
  • 06. Realizacja usług w recepcji

Sylwetka absolwenta:

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik hotelarstwa będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych jako:

• recepcjonista
  • kelner
  • barman
  • pracownik służby pięter
  • pracownik służby parterowej
  • organizator usług cateringowych
  • pracownik ruchomej bazy hotelarskiej: lotniczej, morskiej, kolejowej