Konkurs ogłoszony z okazji Światowego Dnia Poezji został rozstrzygnięty. Jury w składzie: p. Izabela Kramarczuk, p. Janina Błażejewicz i p. Edyta Łepkowska postanowiło wyróżnić prace Kamelii Dembek z kl. II Technikum, Wiktorii Seńkowskiej również z kl. II Technikum i Joanny Miszkiewicz z kl. III Technikum. Jury wzięło pod uwagę wybór wiersza, uzasadnienie wyboru, piękne i bardzo osobiste dedykacje oraz oprawę plastyczną (pomysł, technikę). Wszystkie wybory i prace udowadniają, że chętnie sięgamy po wiersze z dzieciństwa, cenimy w nich humor, pogodę ducha, urodę życia, wyobraźnię. Potrzebujemy tego w naszych codziennych zmaganiach z rzeczywistością. Potrzebujemy także wokół siebie bliskich, kochanych osób, dlatego cenimy utwory mówiące o pięknie i sile uczuć. Wszyscy potrzebujemy także pięknego języka i doceniamy jego walory w poezji.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy wszystkich do czytania poezji.

 

Wiktoria Seńkowska, 2T8                                                                Kamelia Dembek, 2T8

                                 

                                     Joanna Miszkiewicz, 3THO