herb miast Ustka logo Facebook Logo Biuletynu Informacji Publicznej rodo Deklaracja dostępności

Jedno morze, wiele korzyści

| Katarzyna Ozimek

"Jedno morze, wiele korzyści" to projekt edukacyjny złożony z wykładów i warsztatów, związanych z morską energetyką wiatrową, przeprowadzonych w naszej szkole 19 września 2024 r. Projekt łączył treści dotyczące odnawialnych źródeł energii, morskiej energetyki wiatrowej, ścieżek kariery w sektorze energetyki, design thinkingu, czyli myślenia projektowego, rozwijania i zarządzania marką osobistą oraz pierwszej pomocy w sytuacjach awaryjnych.

Prowadzący przedstawili informacje i harmonogram działań związanych z budową Morskich Farm WIatrowych oraz ich oddziaływaniu na środowisko naturalne.

Uczniowie, podczas pracy w zespołach, zrealizowali miniprojekt konstrukcyjny, w którym budowali konstrukcje według otrzymanych wytycznych, a następnie dokonali pomiarów wysokości i wielkości oraz przedstawili efektyćwiczenia: co udało się osiągnąć, jakie były wyzwania, co można było zrobić inaczej.

Na kolejnym warsztacie uczniowie zostali zapoznani z  podstawowymi koncepcjami związanymi z marką osobistą, w tym umiejętnością prowadzenia profili w mediach społecznościowych i na platformie Linkedin, wspomagającej budowanie marki osobistej. Podczas pracy w grupach uczniowie mieli za zadanie zaproponować, jak osobiste doświadczenia i umiejętności zaprezentować na trzech platformach: Facebook, LinkedIn oraz Instagram/TikTok.

Każda grupa odbyła także szkolenie z pierwszej pomocy, a w nim: prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej u osób dorosłych, dzieci oraz niemowląt, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz stosowanie AED w sytuacji zagrożenia życia.

To był bardzo intensywny dzień, taki mniej szkolny, ale jakże ważny, bo przecież na końcu naszej wspólnej drogi czeka dorosłe osobiste i zawodowe życie, do którego można się przymierzać już dziś.

baltic.jpg