herb miast Ustka logo Facebook Logo Biuletynu Informacji Publicznej rodo Deklaracja dostępności

Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej

| Katarzyna Ozimek

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób zaangażowanych w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży - nauczycieli, uczniów, rodziców i opiekunów, pracowników administracji i obsługi oraz przyjaciół szkoły, z którymi od lat nam po drodze. Sprawy oczywiste i oswojone - lekcje, zadania, klasówki, oceny, zawody, warsztaty, wycieczki, edukacyjne spacery czy szkolne projekty zyskują w tym dniu nowy wymiar, jakbyśmy nagle uświadamiali sobie, że za tymi wszystkimi rzeczownikami i przymiotnikami stoją ludzie, którzy dzielą czas i pasje, wykonując swój krok w szkolnym wędrowaniu, dokładając cząstkę siebie do barwnego obrazu pamięci. Kiedy na niego popatrzymy za lat kilka czy kilkanaście, poczujemy wzruszenie, dumę, radość, że byliśmy tutaj, że to był także nasz czas.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Słupski Paweł Lisowski wyróżnił dyrektorów i nauczycieli pracujących w szkołach i placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Słupski, nagrodami za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku to szczególne wyróżnienie otrzymała Pani Sylwia Cur-Kowalczyk.

14 października 2024 r. był ważnym dniem w szczególności dla uczniów klasy pierwszej technikum., którzy złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami uczniowskiej społeczności w ZSOiT. Druga część uroczystości związana  była ze szkolnymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W jej trakcie pani dyrektor Katarzyna Ozimek wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Uroczystość uświetnił występ Wiktorii Odelskiej, a jej zwieńczeniem  był quiz wiedzy ogólnej, w którym uczniowie zmierzyli się z nauczycielami.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Pani Maria Drapalska, Pan Piotr Drwal, ksiądż Jacek Herman, Pani Agnieszka Klimek oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi.

W tym dniu podziękowaliśmy także za osiągnęcia naszym uczniom

Stypendystom Prezesa Rady Ministrów - Gabrysi Dąbkowskiej i Filipowi Zdunkowi

Stypendystom Starosty Słupskiego - Marcelowi Wiśniewskiemu i Filipowi Zdunkowi

Stypendystom Dyrektora Szkoły - Patrykowi Berudzie, Wiktorii Jakubek, Tomaszowi Pertkiewiczowi, Wiktorowi Waśkowskiemu i Jakubowi Wełpie.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. :)

DEN_2024.jpg