Nasza szkoła ma nową pracownię! Zakup nowoczesnego sprzętu, między innymi dla mechatroników, wsparł partner szkoły PGE Baltica. Dzięki nowym narzędziom uczniowie klas technikum w zawodach technik mechanik i technik mechatronik będą mogli realizować praktyczne zajęcia z zakresu pomiarów i montażu maszyn oraz urządzeń. Szkolna pracownia została wyposażona m. in. w stoły robocze, narzędzia miernicze, imadła obrotowe, wózki narzędziowe i szafki na narzędzia. Wśród narzędzi są mierniki chropowatości, grubości powłoki, prędkości kątowej, dalmierz laserowy i suwmiarki. Wyposażenia pracowni w nowy sprzęt to efekt współpracy pomiędzy szkołą a PGE Baltica, która w porcie w Ustce buduje bazę operacyjno-serwisową dla swoich przyszłych farm wiatrowych na Bałtyku.
Baza serwisowa PGE Baltica zostanie zlokalizowana w zachodniej części usteckiego portu na terenie dawnej przetwórni rybnej. Centrum serwisowe ma służyć bieżącemu monitoringowi farm wiatrowych PGE na Bałtyku oraz planowanym i doraźnym naprawom turbin działających na morzu. Będą stąd wypływać statki z załogami serwisującymi i częściami zamiennymi. PGE Baltica chce też na tym terenie zbudować Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej, w którym m.in. szkoleni będą przyszli serwisanci.