Klasa dziennikarska to propozycja dla przyszłych mistrzów pióra, mikrofonu i ekranu. To zapisywanie myśli i poszukiwanie słów do opisania rzeczywistości, to także sposób na zachowanie wrażliwości we współczesnym wielowymiarowym humanistycznym świecie. Marzysz o pisarstwie? Dziennikarstwie? Pisaniu wierszy? Interesujesz się literaturą, sztuką, historią, światem współczesnym, filmem i teatrem? Chcesz być empatycznym, kreatywnym i wnikliwym obserwatorem życia społecznego? Zapraszamy do nas!!! U nas wyjazdy do teatru i kina, warsztaty dziennikarskie lub teatralne, spotkania z przedstawicielami świata sztuki czy polityki. A potem? Potem, po ukończeniu nauki w naszej szkole, możesz być studentem prawa, administracji, dziennikarstwa, socjologii, kulturoznawstwa, historii, politologii, pedagogiki, psychologii, studiów filologicznych, artystycznych (szkoła teatralna i filmowa) i wielu innych kierunków humanistycznych, a przed Tobą przyszłość w mediach i multimediach i w każdym zawodzie, który wymaga sprawności językowej, umiejętności komunikowania się z innymi,  umiejętności pisania tekstów czy też znajomości języków obcych.

Oddział

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Przedmioty punktowane

(oprócz języka polskiego i matematyki)