W miniony piątek w Domu Kultury w Ustce odbył się finał XX edycji ogólnopolskiego festiwalu UFF(o)A 2023. Festiwal organizowany jest przez naszą szkołę oraz Dom Kultury w Ustce przy wsparciu Centrum Kultury Powiatu Słupskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Ustka. Na jego organizację otrzymujemy dotację z Urzędu Miasta oraz pozyskaliśmy sponsora nagrody Gran Prix, zarząd Domu Wczasowo – Sanatoryjnego „Perła” w Ustce.
Podczas pokazu konkursowego można było zobaczyć 12 najlepszych, zdaniem jurorów, filmów, spośród 51 zgłoszonych na tegoroczny festiwal. Zgromadzona widownia miała możliwość zagłosowania na Film Publiczności i wziąć udział w losowaniu niespodzianek.
Jury w składzie: Pani Joanna Gajdo oraz Panowie Jarosław Kasperek i Bartosz Murawski przyznało następujące nagrody:
Grand Prix zdobył film „Dzień dobry” Zuzanny Klary Bardian.
I miejsce w kategorii dokument i animacja zajął film „Kołyska” Piotra Kaźmierczaka, II miejsce w kategorii dokument i animacja zdobył film „Krótki film o owcach” Tomasza Łowieckiego
III miejsce w kategorii dokument i animacja przypadł filmowi „Kolejny ostatni list” Jana Marii Kulika
I miejsce w kategorii fabuła zajął film „Na dworcu w Pile” Igi Bujarkiewicz
II miejsce w kategorii fabuła film „Podwójne wiązanie” Kamila Węgrzyna, a
III miejsce w kategorii fabuła zajął film „Psoty" Halszki Kuśmierz.
Dodatkowo z okazji 20 – lecia festiwalu, w wyniku plebiscytu, wyłoniono najlepszy film spośród tych, które otrzymały do tej pory nagrodę Gran Prix. Wygrał film „C'est la vie” – praca grupowa.
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Powodzenia w dalszej karierze filmowej!! Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Pan Jacek Łepkowski.
XX UFFOA