10 października uczniowie klasy 2T uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Elektrowni w Żarnowcu oraz Hotelu Mistral w Gniewinie.

EW Żarnowiec to największa w Polsce elektrownia szczytowo-pompowa, która jest eksploatowana  od 1983r. W czasie zwiedzania obiektu oprócz historii jej powstania dowiedzieliśmy się w ciekawy i przystępny sposób o energii odnawialnej. Przedstawiono nam jak zbudowana jest i jak działa elektrownia, kiedy produkuje prąd, a kiedy i jak go magazynuje. 
Kolejnym etapem naszej wycieczki, szczególnie dla „hotelarzy” było zwiedzanie Hotelu Mistral Sport**** w Gniewinie. Dowiedzieliśmy się, że Hotel wraz z przyległymi do niego licznymi obiektami sportowymi  powstał specjalnie na Euro 2012, w tym tez czasie przebywali tam piłkarze z Hiszpanii. W trakcie zwiedzania uczniowie nie tylko zobaczyli różne jednostki mieszkalne - pokoje typu standard, apartament, ale także część wellness i SPA. Duże zainteresowanie wzbudziły sale do gier oraz siłownia. 
Wyjazd był krótki, ale ciekawy. Cel wycieczki został zrealizowany.
Dagmara Jendrzejczak