19 kwietnia 2024 roku odbył się VIII Ustecki Konkurs Poezji Śpiewanej Bursztynowe Nuty Poezji organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. W tym roku tradycyjnie cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz instruktorów Domów Kultury z Ustki i ze Słupska. Do konkursu zgłosiło się aż 38 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy konkursu wybrali ambitne i piękne utwory z repertuaru najsłynniejszych wykonawców poezji śpiewanej i piosenki literackiej. Tradycji także stało się zadość w zakresie poziomu wykonania utworów przez młodych wokalistów i miłośników tego pięknego, ale wymagającego gatunku. Ich zmagania oceniało Jury w składzie: Pani Zorza Sędzicka, Pani Ewelina Bogucka oraz Pani Eliza Mordal. Jury po bardzo trudnych obradach, ze względu na bardzo wysoki poziom wykonywanych utworów, przyznało  nagrody i  wyróżnienia w 3 kategoriach wiekowych oraz nagrodę specjalną. Laureaci otrzymali statuetki ufundowane przez Radę Rodziców ZSOiT w Ustce oraz  nagrody ufundowane przez Starostę Słupskiego, Burmistrza Miasta Ustka, Radnego Miasta Ustka, Pana Sławomira Kropiewskiego oraz Panią Zorzę Sędzicką. Nagrody wręczali zaproszeni goście, Pan Jan Olech - Radny Powiatu Słupskiego oraz Pan Daniel Król - Radny Miasta Ustka. W imieniu dyrektor ZSOiT w Ustce nagrody wręczył Pan Józef Masłowski. A całą wspaniałą imprezę przygotowała pani Edyta Łepkowska:))
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że  doceniają piękno i wartość poezji śpiewanej i realizują swoje artystyczne pasje. Mamy nadzieję, że zostaną z naszym konkursem na dłużej i wezmą udział w kolejnych edycjach. Liczymy też na dołączenie kolejnych wykonawców. Już dziś serdecznie zapraszamy na IX Ustecki Konkurs Poezji Śpiewanej w przyszłym roku. Mamy nadzieję, na ponowne wspólne przeżycie artystycznej przygody.
Lista laureatów:

w kategorii: szkoły podstawowe klasy IV - VI

za zajęcie I miejsca - Leon Pawlikowski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce

za zajęcie II miejsca - Hanna Drewniak  - Klub 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku

za zajęcie III miejsca - Misheel Tomaszewska  - Katolicka Szkoła Podstawowa Świętej Rodziny z Nazaretu - ZIARNO w Słupsku

wyróżnienie - duet Błękitna Apaszka w składzie Hanna Drewniak i Zofia Zaremba - Klub 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku


w kategorii: szkoły podstawowe klasy VII - VIII

za zajęcie I miejsca - Hanna Boksa - Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce

za zajęcie II miejsca - Blanka Korniluk - Dom Kultury w Ustce

za zajęcie III miejsca - Sofiia Ruda - Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku

nagroda specjalna od Jury - Alicja Pryczkowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce

           wyróżnienie - zespół 1:2 w składzie: Zofia Giedrojć, Michał Furman, Gabriel   Januszko - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku


w kategorii: szkoły ponadpodstawowe

za zajęcie I miejsca - Kaja Wismont - Słupski Ośrodek Kultury

za zajęcie II miejsca - Misza Szcześniak - I LO w Słupsku im. B. Krzywoustego

za zajęcie III miejsca - Milena Krumplewska   - V LO w Słupsku

wyróżnienie - Benedykt Melewski  - Słupski Ośrodek Kultury