countryside1.jpgcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPG

Strona główna

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 5-8 czerwca odbyła się długo oczekiwana szkolna wycieczka do Wrocławia. 

Miasto to  okazało się perełką architektury, miejscem w którym stykają się różne kultury i religie.

 


Mieszkając w samym centrum  miasta, w dzielnicy tolerancji i wzajemnego szacunku (Dzielnica Czterech Świątyń) odwiedzilismy miejsca gdzie wierni czterech wyznań organizują wspólne imprezy charytatywne, spotkania edukacyjne dla oraz modlitwy ekumeniczne.

Zwiedziliśmy  Ostrów Tumski, wyspę Piasek i przepiękne zakątki wrocławskiego Rynku. Zobaczyliśmy Aulę Leopoldina i Oratorium Marianum,wdrapaliśmy się na Wieżę Matematyczną, zaś  w rotundzie podziwialiśmy wielkie dzieło Jana Styka i Wojciecha Kossaka czyli słynną Panoramę Racławicką. Uczniowie udali się również do Hali Stulecia - obiektu znajdującego się na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.  

Był także  czas na obcowanie z przyrodą -  podczas zwiedzania Ogrodu Japońskiego oraz  Ogrodu Botanicznego poznaliśmy wiele gatunków drzew i kwiatów.  Podczas spacerów po uliczkach Wrocławia udało nam się spotkać kilka ciekawych krasnali… a niektórzy z nas próbowali się z nimi zaprzyjaźnić :)

Link do galerii.

grupa

Joomla templates by a4joomla