countryside1.jpgcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPG

Strona główna

Gdański Salon Maturzystów

W miniony poniedziałek, 9 września, uczniowie klas 3LOT, 3T i 4T wraz z opiekunem, panem Andrzejem Gałatem wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym i najważniejszym punktem wyjazdu był Gdański Salon Maturzystów, gdzie wszyscy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną studiów na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morskim w Gdyni, a także wieloma innymi uczelniami wyższymi naszego regionu, jak również z całej Polski. Podczas wizyty na UG mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki i biologii, czy też porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych uczelni. Mieliśmy także szansę, aby poczuć się jak na prawdziwym egzaminie rozwiązując próbne arkusze maturalne.

Następnie poszliśmy na spacer po gdańskim Długim Targu, gdzie mogliśmy zobaczyć takie zabytki, jak Ratusz Gdańska, Bazylikę Mariacką czy też fontannę Neptuna. Uśmiechnięci i trochę zmęczeni wróciliśmy wieczorem do Ustki.

Jakub Komendo

Joomla templates by a4joomla