countryside1.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.jpgcountryside7.jpg

Strona główna

Tłusty czwartek i środa w ZSOiT :) Mniam!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zwyczaj jedzenia w Tłusty Czwartek pączków zadomowił się w Polsce już w XVII wieku. Pierwsze polskie pączki wcale nie były słodkie. Miały postać nadziewanego słoniną chlebowego ciasta, smażonego na smalcu.
W tym roku „Tłusty czwartek” zawitał już w środę do naszej szkoły. Dziś uczniowie klas II i III technik hotelarstwa w grupach  od samego rana pracowali w pracowni gastronomicznej. Efektem ich pracy były przepyszne puszyste pączki, delikatne kruche faworki zwane tez chrustem oraz oponki.
Życzymy wszystkim jutro smacznego!
 
                
 
                               
Joomla templates by a4joomla