Dnia 31 października 2014  w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odbyło się spotkanie z Gościem z Ukrainy, o. Siergiejem Dimitriewem. Jest on kapłanemCerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego,dyrektorem Stowarzyszenia Elios zajmującego sie sierotami, a latem tego roku wspierał duchowo żołnierzy ukraińskich podczas walk z separatystami. W spotkaniu wzięło udział ok. 140 uczniów z naszej szkoły i osoby przybyłe z miasta. Podczas spotkania nasz gość opowiedział o sytuacji na terenie wschodniej Ukrainy.

Oprócz wieści z linii frontu, młodzież dowiedziała się o trudnej sytuacji dzieci poszkodowanych działaniami militarnymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania na nurtujące ich tematy. O. Siergiej udzielił na wszystkie rzeczowych odpowiedzi. Na ręce duchownego została przekazana skromna pomoc dla potrzebujących na Ukrainie. Takie bezpośrednie spotkania sprawiają, że łatwiej nam się utożsamiać z ludźmi, których dotyczą tragiczne wydarzenia współczesnej historii. Pomoc w takich sytuacjach jest naszym obowiązkiem, bo i my możemy kiedyś takiego wsparcia potrzebować.

Wypada tylko podziękować o. Siergiejowi i Dyrekcji Szkoły za to spotkanie.