W dniu 27 marca uczniowie klasy 1 LOS oraz 2 LO wzięli po raz kolejny udział w zajęciach w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie. Uczniowie doskonalili umiejętności nawigacji jednostki pływającej. Umieją już poruszać się po akwenie oraz bez problemów wpływają do portów. Komunikują się zgodnie z procedurami i współpracują ze sobą w sytuacji zagrożenia. Jeszcze tylko nie udało się przetestować torped… ale może następnym razem?? Ci odważniejsi uczniowie zdecydowali się natomiast na zajęcia z ratownictwa morskiego. W końcu była okazja popływać…. wprawdzie tylko w basenie ale i tak było ciekawie. Uczniowie wiedza już jak zachować się gdy znajdą się w wodzie, jak przygotować i założyć na siebie kamizelkę ratunkową pod presją czasu. Udało się nawet wypróbować kombinezony ratunkowe i przetestować jak sprawdzają się w wodzie. Zresztą zobaczcie sami…..

Link do Galerii