W kategorii szkół ponadgimnazjalnych„Mistrzami Ortografii Powiatu Słupskiego” zostali: Mariusz Roguski z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku (I miejsce), Anna Bagińska z II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku (II miejsce) i Maciej Prądzyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku (III miejsce). W kategorii gimnazjum i klas VII – VIII szkoły podstawowej w gronie zwycięzców znaleźli się: Iwo Miśkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce – I miejsce, Adam Zarzycki ze Społecznego Gimnazjum UTO w Ustce – II miejsce i Helen Aslan ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce – III miejsce. Jury wysoko oceniło poziom wiedzy i umiejętności ortograficznych uczestników. Na uroczystą galę przybył Wicestarosta Słupski p. Rafał Konon, który wręczył laureatom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku. Organizatorzy konkursu podziękowali nauczycielom języka polskiego za przygotowanie młodzieży do konkursu i zaprosili uczniów i ich opiekunów do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku.

„Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego” jest jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce jest Powiatowy Konkurs Ortograficzny„Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego”. Tradycyjnie odbywa się on w piątek po feriach zimowych. W roku szkolnym 2018/2019 przypadał on 1 marca 2019 r. Konkurs zaś był wyjątkowy, bo organizowany już po raz dwudziesty, a po raz pierwszy dla tak dużej liczby uczestników. Dwadzieścia lat to już piękny jubileusz, a także okazja do pewnych podsumowań i refleksji. W ciągu dwudziestu lat zmieniała się formuła konkursu, która dostosowywała się do systemu oświaty. Początkowo konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych działających w powiecie słupskim, później został rozszerzony o kategorię gimnazjum, a od dwóch lat biorą w nim udział także uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych (obecnie klasy VII i VIII) z Ustki, Słupska i okolic. Impreza cieszy się coraz większą popularnością.