countryside1.jpgcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPGcountryside6.png

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019

 Zespołu Szkół Ogólnokształcących  i Technicznych w Ustce

 

Liceum Ogólnokształcące:

- Klasa politechniczna

- Klasa humanistyczna

- Klasa sportowa

 

Technikum:

- Technik mechanik

- Technik mechatronik

- Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

- Technik hotelarstwa

- Technik żywienia i usług gastronomicznych

 

Szkoła Branżowa I Stopnia

- Mechanik  - monter maszyn i urządzeń

- Mechanik pojazdów samochodowych

- Kucharz

- Piekarz

- Fryzjer

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła bardzo intensywnie uczestniczyła w działaniach promocyjnych. Swoją bogatą ofertę prezentowaliśmy na wielu targach edukacyjnych, m.in. w Kobylnicy, Główczycach, Damnicy, Postominie, Ustce oraz w Słupsku. Zorganizowaliśmy wiele konkursów i imprez dla gimnazjalistów. Ponadto, wzorem lat ubiegłych, gimnazjaliści zostali zaproszeni do naszej szkoły, aby uczestniczyć w dniu otwartym.

Mamy nadzieję, że z większością z nich spotkamy się już we wrześniu:)
 

Kolejny już raz z okazji Tygodnia Bibliotek wspólnie z Biblioteka Miejska w Ustce zorganizowaliśmy akcję bookcrossingu (zdjęcia można podejrzeć TUTAJ). Jej celem jest dzielenie się z innymi radością czytania. Akcja polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i ponownie puścić w obieg :) W bookcrossingu uczestniczyły uczennice z kl. 1 i 2 LO oraz Paulina Stolarczuk i Izabela Kramarczuk.

 😊😊🌞📚📙📓📒📖

Zdjęcia można podejrzeć TUTAJ.📘

To już nasza szkolna tradycja, że w Dniu Ziemi sadzimy młode dęby. W tym roku do przyszłego dębowego lasu dołączyła Ksenia. :) Mamy nadzieję, że posadzona na dobrym gruncie wyrośnie na piękny dąb.

A jak było, można zobaczyć TUTAJ, na szkolnym fanpage'u. :)

25. kwietnia 2018 roku po raz kolejny otworzyliśmy szkołę dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Chcieliśmy pokazać, jacy jesteśmy, jacy są nasi uczniowie, jaka jest szkoła i kim możecie stać się Wy - Drodzy Gimnazjaliści - jeśli wybierzecie nas, jeśli od września będziecie naszymi nowymi "pierwszakami". Mamy nadzieję, że Wam się podobało, a fotki z tego dnia TUTAJ. ;)

Absolutorium 2018 za nami. Kolejny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły i wyruszył w świat, w życie. Wszystkiego dobrego na tej nowej dorosłej drodze, oby jak najmniej wyboistej... .

Zapraszamy na nasz fanpage obejrzeć zdjęcia z absolutoryjnej uroczystości.

Link do Galerii

18 maja 2017 r. w ramach Dnia Otwartego w Centrum Aktywności Twórczej kilkoro uczniów z klasy 1LOS uczestniczyło w zajęciach z Samuelem Stevensem - amerykańskim artystą, rezydentem Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. Rozmowy... ze sztuką prowadzone były w języku angielskim i jakby bardziej zrozumiałym języku sztuki.

Link do Galerii

15 maja 2017 r. w Bibliotece Miejskiej odbyły się warsztaty literackie, które poprowadził p. Dariusz Rekosz- pisarz i animator kultury. Uczestniczyły w nich klasy 1LO/S i 2LO. Młodzież dowiedziała się jak napisać książkę, opowiadanie (ale i wypracowanie), były porady, zadania, zagadki, quizy - słowem ciekawie spędzony czas. A wszystko w ramach projektu #MłodziCzytają i Tygodnia Bibliotek.

Link do Galerii

WEŹ, PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ - tak w skrócie można nazwać akcję bookcrossingu, czyli uwalniania książek, którą prowadzimy wspólnie z Biblioteką Miejską już od kilku lat. Bookcrossing to działanie w zakresie popularyzacji czytelnictwa, dlatego, jeśli znajdziecie państwo książki, które nasi uczniowie zostawiali na ławkach przy ul. Marynarki Polskiej czy promenadzie, to proszę je przytulić, przeczytać i...podać dalej. Po kolejne zapraszamy do biblioteki szkolnej ZSOiT lub Biblioteki Miejskiej.

Link do Galerii

Dnia 28.04.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich liceum dziennego, czwartej klasy technikum oraz słuchaczy trzeciej klasy liceum dla dorosłych. Wśród zaproszonych gości byli:- p. Jan Olech – Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego, p. Danuta Groszek – Sekretarz Miasta Ustka, p. Alicja Kozub-Podleśny – asystentka Prezesa Banku Spółdzielczego oraz szef sekcji wychowawczej, oficer prasowy – kmdr ppor. Robert Biernaczyk. Po życzeniach p. dyrektora Józefa Masłowskiego, najlepsi uczniowie otrzymali nagrody.

indygo inspiracje

 W załączenu przedstawiamy TUTAJ ofertę współorganizatora Pirackiego Dnia Dziecka wUstce, Spółdzielni Socjalnej Indygo Inspiracje.

Życzymy wszystkim dzieciom fantastycznej pogody i zabawy. :)


Zapraszamy przedszkolaków, uczniów oraz nauczycieli usteckich szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w  Konkursie ,,Najciekawsze przebranie pirackie". Pokaz mody pirackiej będzie miał miejsce 3 czerwca 2016 r. podczas imprezy plenerowej  ,,Dzień Dziecka w Ustce".

Regulamin Konkursu „Najciekawsze przebranie pirackie”

Miło nam poinformować, że nasze liceum znalazło się w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016. Ranking stanowi zestawienie wyników szkół w społeczno- prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych (wszystkie związane z wiedzą o społeczeństwie i historią najnowszą) rozgrywanych w naszym kraju w ubiegłym roku szkolnym. Znaleźliśmy się w nim na 26 miejscu w Polsce i 3 miejscu w województwie. Miejsce w rankingu zawdzięczamy sukcesom Jagody Synak i Sary Rycyk w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz w Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

http://coptiosh.eu/V-Ranking-2016-za-rok-szkolny-2014-15_425.html

Link do Galerii

Z książką mi do twarzy, czyli wywiad z autorką wystawy, p. Izabelą Kramarczuk

Od kilku dni na korytarzach naszej szkoły można oglądać wspaniałą wystawę fotograficzną przygotowaną przez panią Izabelę Kramarczuk, naszą utalentowaną fotografkę-bibliotekarkę i nauczycielkę języka rosyjskiego.

- Skąd pomysł na taką wystawę?

Pomysł na projekt "Z książką mi do twarzy" powstał by uczcić Światowy Dzień Książki (23.04). Chciałam stworzyć listę ciekawych książek i poprzez OBRAZ przybliżyć SŁOWO, szczególnie teraz, gdy traci ono na wartości (badania potwierdziły, że zaledwie jedynie 37% Polaków czyta książki). Ponadto chciałam wesprzeć "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa", czyli promowanie i wspieranie czytelnictwa, który jest jednym z priorytetów MEN na ten rok szkolny.

- Czy ciężko było namówić ‘modeli i modelki’ do pozowania?

Nie, nie było ciężko, szczególnie, gdy wyjaśniłam mój cel. Ogólnie mój pomysł spotykał się z życzliwością. Oczywiście parę osób mi odmówiło, bo nie zgadzało się na upublicznienie swojego wizerunku, a to był warunek udziału w projekcie. Wiem jednak, że ci, którzy mi odmówili czytają, a to jest najważniejsze, ale nie lubią być fotografowani. Rozumiem to i szanuję bo sama nie przepadam, gdy ktoś robi mi zdjęcia - ot taki paradoks.

- Czy ktoś Ci pomagał przy projekcie?

Tak, pomogło mi kilka uczennic naszej szkoły: Patrycja Chabernal, Marcelina Stiewe, Marta Lenczewska, Dorota Zacharzewska i absolwentka- Weronika Wiśniewska. Wspólnie robiłyśmy zdjęcia.

- Czy jakieś zabawne lub ciekawe sytuacje wiążą się z pracą nad wystawą?

Ciekawe historie dotyczyły książek np. ks. Mateusz przyniósł swoją pierwszą książeczkę, którą przeczytał samodzielnie. Radna Ustki -p. Ada Cerkowska-Markiewicz opowiadała, ze poezją Norwida zainteresowała się po tym jak poznała tragiczną biografię poety. Pamiętam też moje spotkanie z ks. proboszczem - Janem Turkielem, który rozbawił mnie przepraszając, że jest brzydki i niefotogeniczny, a na koniec podarował naszej bibliotece książkę, z którą się sfotografował. Dzięki projektowi poznałam osobiście burmistrza - p. Jacka Graczyka. Przyznam, że przed tą wizytą troszkę się denerwowałam, jak się później okazało - zupełnie niepotrzebnie :) Poza tym wsparły nasz projekt i przysłały zdjęcia- znana dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska i Marta Frej - bardzo popularna autorka memów.|

- Czy gdzieś jeszcze poza szkołą będziemy mogli ja zobaczyć wystawę?

Miniwystawę zdjęć  będzie można obejrzeć w późniejszym terminie jeszcze w Bibliotece Miejskiej. Galerię Pięknych Ludzi, czyli tych, co czytają można zobaczyć na stronie ZSOiT na facebooku. Odwiedziło ją ponad 20 tysięcy osób.

A na naszej wystawie zabrakło zdjęcia samej autorki z jej ulubioną książką, bo jak przyznała w wywiadzie nie lubi być fotografowana. Ale na moją prośbę zrobiła wyjątek. Książka, z którą się sfotografowała, to album ze zdjęciami nowojorczyków - był on jednocześnie inspiracją do tego projektu :)

DSC 1155I-kA

Wywiad przeprowadziła Monika Dymek

Link do Galerii

28. kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy trzeciej liceum i czwartej technikum. Przybyli na nią oczywiście uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli: 

Jan Olech – Przewodniczący Rady Powiatu

Wojciech Krasucki - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu

Rafał Konon – Wicestarosta Powiatu

Jacek Graczyk - Burmistrz Ustki, reprezentowany przez Danutę Groszek

Anna Sobczuk-Jodłowska – Wójt Gminy Ustka

Irena Klein - Prezes Banku Spółdzielczego w Ustce

Marcin Szwak - Szef Kuchni Hotelu Grand Lubicz

Monika Preiss - Przewodnicząca Rady Rodziców

Podczas uroczystego spotkania wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom. Nagrodę Starosty Słupskiego dla najlepszej absolwentki oraz nagrodę Wójta Gminy Ustka otrzymała Sara Rycyk. Nagrodę Burmistrza wręczono Milenie Nadrowskiej, a nagrodę Banku Spółdzielczego otrzymał Andrzej Kostuch. W tym dniu wyróżniono także wybitnych sportowców szkoły, a na szczególną uwagę zasłużyli Klaudia Maruszewska oraz Patryk Nurkowski.

Pan dyrektor Józef Masłowski uroczyście pożegnał uczniów oraz złożył im życzenia na dalszą drogę życia, a uczniowie klas młodszych ubarwili uroczystość swoimi występami wokalnymi.

Po części oficjalnej scenę przejęli uczniowie klasy drugiej liceum, którzy zaprosili nas do świata GWIAZD SZKOŁY. Wyróżnienia otrzymali:

  • Sara Rycyk - PIĘKNY UMYSŁ
  • Klaudia Maruszewska - SPORTOWIEC SZKOŁY
  • Milena Nadrowska – ARTYSTA SZKOŁY
  • Jarosław Nejman – OSOBOWOŚĆ
  • Robert Żaczek – IMPREZOWICZ
  • Michał Romowski - MISTER SZKOŁY
  • Kinga Miłoszewska – MISS SZKOŁY
  • p. Sylwia Cur-Kowalczyk – NAUCZYCIEL ROKU

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Absolwentom życzymy powodzenia na maturze!

Link do Galerii

26. kwietnia już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów.

W tym dniu przygotowaliśmy dla naszych młodszych kolegów i koleżanek szereg atrakcji i na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Spotkanie rozpoczęło się w auli, gdzie gimnazjaliści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017. Ponadto nasi uczniowie dali pokaz swoich umiejętności artystyczno-wokalnych.

Po spotkaniu w auli gimnazjaliści udali się na lekcje otwarte przygotowane przez naszych nauczycieli i uczniów. Były to m.in. rebusy matematyczne, zajęcia kulinarne, zagadki językowe, wiązanie węzłów, pokazy filmów w ramach Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich i wiele innych. Na szkolnych korytarzu wszyscy mogli podziwiać wystawę fotograficzną „Z książką mi do twarzy” przygotowaną przez p. Izabelę Kramarczuk.

Mamy nadzieję, że każdy gimnazjalista twórczo i przyjemnie spędził czas w naszej szkole.

Link do Galerii

W dniu 26. kwietnia 2016 odbyła się w naszej szkole 8. edycja konkursu powiatowego „Doświadczenia pokazowe z fizyki” współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Konkurs po raz kolejny cieszył się dużą popularnością wśród uczniów, szczególnie klas gimnazjalnych. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe doświadczenia dotyczące m.in. efektu cieplarnianego, właściwości magnetycznych ciał, środka ciężkości, naczyń połączonych, bezwładności, właściwości cieczy. Część uczniów pokazała działanie samodzielnie zbudowanych urządzeń: tuba Rubensa, pociąg magnetyczny, „działo dezintegracji”.

Niedawno wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Włączyli się zarówno nauczyciele- p. Izabella Hirsz, p. Agnieszka Klimek i p. Andrzej Gałat oraz uczennice z klasy I LO Monika Czeszejko-Sochacka, Julia Paluszyńska i Luiza Pajdo.

Czytaliśmy w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Ustce znane i lubiane wiersze i bajki Brzechwy, Tuwima, braci Grimm. Przedszkolakom bardzo spodobały się nasze interpretacje i liczą na kolejne spotkanie z nami za rok.

cala polska 2cala polska 1

Link do Galerii

20 maja 2015 r. odbył się  Dzień Otwarty i z tej okazji w naszej szkole gościliśmy uczniów klas trzecich z Publicznego Gimnazjum im. M. Zaruskiego oraz Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego.

W tym dniu zarówno nauczyciele, jak i licealiści przygotowali szereg atrakcji i na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Spotkanie rozpoczęło się w auli, gdzie gimnazjalistów zapoznano z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016 oraz działaniami samorządu uczniowskiego. Informacje przeplatane były występami szkolnych wokalistów, oraz mocnymi beatami elektrycznych gitar i perkusji.

Po spotkaniu uczniowie obu szkół uczestniczyli w lekcjach otwartych, przygotowanych przez naszych nauczycieli. Były to m. in. nauka piosenek w j. angielskim,  zajęcia kulinarne (pieczenie ciasteczek i gofrów), zabawy i gry matematyczne, pokaz doświadczeń fizycznych, nauka wiązania węzłów żeglarskich, pokaz doświadczeń fizycznych, pokazy nagrodzonych filmów w ramach Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w  rozgrywkach sportowych oraz dowiedzieć się, jak sobie radzić by rozwiązać trudny spór…

Mamy nadzieję, że dla gimnazjalistów był to twórczo i przyjemnie spędzony czas i przekonaliśmy (szczególnie tych niezdecydowanych), że warto wybrać naszą szkołę.

 

16 maja 2015r.odbył się  Mityng Rzutów LA w Halle /GER/ Klaudia MARUSZEWSKA (97)  w rzucie oszczepem z rezultatem 50.43m zajęła II miejsce  i osiągnęła rekord życiowy. Poprzedni rekord życiowy wynosił 47.62. Klaudia startowała w kategorii kategoria U20 i zajmuje obecnie  7. miejsce na listach europejskich juniorek
Z podrowieniami - trener Henryk Michalski. Z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów - my. :)
Klaudia Maruszewska w Halle

Link do Galerii

Bookcrossing inaczej zwany uwalnianiem książek, krążeniem lub książko-krążeniem, to idea nieodpłatnego udostępniania ich jak najszerszemu gronu ludzi.

Z okazji Tygodnia Bibliotek postanowiliśmy włączyć się wraz z Biblioteką Miejską do akcji i przekazać (za darmo!) książki naszym mieszkańcom. Uwalnianie książek rozpoczęliśmy 12 maja 2015 r. Spakowaliśmy je do plecaków i ruszyliśmy w stronę promenady. Po drodze zostawialiśmy czytadła na ławkach. Zaskoczonym mieszkańcom oraz kuracjuszom czasem tłumaczyliśmy ideę bookcrossingu i zachęcaliśmy do czytania.

Przed nami kolejne dni i miejsca, w których będziemy uwalniać książki. Oby tylko pogoda nam dopisała!

W akcji uczestniczą uczniowie kl. 2 liceum i 3 technikum oraz opiekunowie - Edyta Łepkowska i Izabela Kramarczuk

Link do Galerii

7 maja 2015 r. klasa 1 liceum uczestniczyła w spotkaniu z bajarkami "Łowczyniami Słów" - paniami Elżbietą i Groszkiem (tak, tak to imię) Stanilewicz. Młodzież mogła wysłuchać baśni, legend, przypowieści z całego świata. Opowiadaniom towarzyszyły warsztaty - uczniowie poznawali w praktyce sztukę wycinania wzorów z papieru.

Od 1 września 2012 roku w ZSOiT w Ustce realizowany jest program edukacji morskiej na podstawie autorskiego projektu komandora Dariusza Kloskowskiego. Przed rozpoczęciem powyższego działania podpisane zostało porozumienie z partnerami, którzy mieli wspomóc jego realizację, czyli z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, Urzędem Morskim i Akademią Pomorską w Słupsku.

Link do Picasy

W ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki (23.06.2014r.) młodzież naszej szkoły: kl. II technikum i gr. przyrodnicza kl. IIb, uczestniczyła w pikniku naukowym na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Impreza popularyzująca naukę, cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie zajęcia w Instytucie Nauki o Zdrowiu. Męska grupa wycieczki miała możliwość uczestniczenia w wykładzie na temat profilaktyki raka jąder, w tym czasie dziewczyny mogły poćwiczyć badanie piersi (nie było łatwo….). Wyposażenie pracowni specjalistycznych pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego wzbudziło w nas zachwyt. Z ogromną przyjemnością obserwowaliśmy zmagania przyszłych ratowników medycznych, promujących wiedzę i umiejętności ratownicze w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Część z nas zastanawiała się nad swoją przyszłością, czy tu nie wrócić po maturze. Na koniec wyprawy na dziedzińcu akademii uczniowie zmagali się z doświadczeniami fizycznymi.  Młodzież bawiła się pod czujnym okiem naszych nauczycieli: J. Domańskiej, M. Jurek i Z. Piłata.  

Link do Picasy - 2014-05-22 - dzień otwartej szkoły dla gimnazjalistów 2014

22 maja 2014r. gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum im. gen. M. Zaruskiego oraz Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego. Uczniowie wzięli udział w Dniu Otwartym.

W tym dniu przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji i na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Spotkanie rozpoczęło się w auli, gdzie gimnazjaliści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Wystąpili także uczniowie klas pierwszych.

Link do Picasy - 2014-05-05 i dalej - wspomnienia z Jarosławca

Link do krótkiego filmu z kursu... :)

Podczas gdy maturzyści rozpoczęli swój egzamin dojrzałości a reszta społeczności uczniowskiej korzystała z przedłużonej majówki „siedmioro wspaniałych” z naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Moniką Jurek wybrało się do Jarosławca na szkolenie motorowodne.

Po przyjeździe, do znanego nam już z ubiegłego roku, ośrodka wypoczynkowego „Rafa” i zakwaterowaniu w pokojach (2 osobowych) okazało się iż „…zajęć dzisiaj nie będzie”. Od razu mieliśmy mnóstwo planów na popołudnie ale Pani Monika szybko zweryfikowała nasze pomysły i postanowiła zabrać nas na dłuuugi spacer „integracyjny”. Nie bardzo mieliśmy na niego ochotę, ale z obawy przed gorszymi planami (zawsze przecież mogłyby znaleźć się jakieś zadanka z fizyki do policzenia :) ruszyliśmy przed siebie. Na szczęście wieczorem był jeszcze czas na to, by pozwiedzać Jarosławiec i pograć w kosza.

Mistrzyni Ola :)

W dniach 9 - 10 maja 2014 w Volos, w Grecji odbyły się XXVIII Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 368 zawodników z 21 krajów.

Jako pierwsza odbyła się konkurencja kata, w której bardzo dobrze spisała się zawodniczka klubu z Postomina, a uczennica naszej szkoły Aleksandra Karpuk, która w bardzo dobrym stylu w kategorii juniorek wywalczyła złoty medal i obroniła tytuł zdobyty w poprzednim roku. Po konkurencjach kata przyszedł czas na walki. W kategorii kumite juniorek +60kg. Wystąpiła także Ola, która w półfinale bardzo pewnie pokonała rywalkę z Hiszpanii. W finale nieznacznie uległa jednak Michaeli Ivanowv z Bułgarii i zajęła drugie miejsce.
- 1 miejsce w kategorii KATA junior,
- 2 miejsce w kategorii KUMITE junior.

Gratulujemy!

W sobotę 3 maja 2014 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Miast Ustka -Darłowo. Sportowa impreza plenerowa odbyła się w Dolinie Charlotty. W składzie drużyny młodzieżowej znaleźli się uczniowie: Michał Romowski - I LO, , Kacper Krawczyk - IIA, Rafał Nowak - IIT, a w składzie drużyny męskiej nauczyciel wf-u - p. Piotr Drwal.

Link do Galerii Picasa

Dnia 2 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Mieli również okazję, by posłuchać wspomnień kombatantów, podczas spotkania zorganizowanego w Urzędzie Miasta przez pana burmistrza. 3 maja tradycyjnie młodzież  uczestniczyła we mszy św. w Kościele N. M. P. Gwiazdy Morza, a następnie delegacja uczniów złożyła kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.

28 maja cała szkoła uczestniczyła w pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Piknik odbywał się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jego pomysłodawcą była Młodzieżowa Rada Miasta.

Byliśmy na Festiwalu w Jaunpils (Łotwa)

W pierwszych dniach maja br. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce gościli w Jaunpils Viduskola na Łotwie razem z delegacjami z Tallinna Mahtra Gymnazjum (Estonia), Szkołą Nr 1224 z Moskwy (Rosja) oraz Szkołą Podstawową z Kelme ( Litwa).

Na tegorocznym Festiwalu, który po raz pierwszy odbył się na Łotwie, spotkaliśmy się z okazji obchodów Jubileuszu 150 – lecia szkoły w Jaunpils połączonego z Konferencją Szkół Stowarzyszonych UNESCO w ramach programu GVRR (The Great Volga River Route) „Szlakiem Wielkiej Rzeki Wołgi”.

Zanim dojechaliśmy do Jaunpils, przejeżdżając przez Litwę zajechaliśmy po drodze do Trok, gdzie podobał nam się bardzo zamek położony na wyspie. Później zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki Wilna, przeszliśmy się wąskimi uliczkami miasta, podziwiając stare kamieniczki. Przed północą byliśmy na miejscu.

Pierwszego dnia festiwalu

Pojechałam do Łotwygotowa na wszystko!

Nie wiedziałam, czego się spodziewać, ponieważ był to mój pierwszy wyjazd tego typu. Teraz nie mogę doczekać się następnego międzynarodowego spotkania w Estonii!!!

Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce powoli stają się tradycją.

Kwiecień 2013 był dla dziesięciu uczniów klasy III technikum w zawodach handlowiec i hotelarz przygodą życia – tak młodzi ludzie zapamiętali swoje pierwsze w życiu zagraniczne praktyki.

25 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbyła się uroczystość pożegnania klas maturalnych. W roku szkolnym 2012/2013 szkołę ukończyło 60 uczniów Liceum Ogólnokształcącego, 20 uczniów Technikum, 3 słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i 6 słuchaczy Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych.

I miejsce w X Międzypowiatowym Festiwalu Kultury Europejskiej zdobyły uczennice naszej szkoły. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Ustce, a koordynatorem tegorocznego festiwalu była Pani Zenobia Dąbrowska. W konkursie wzięło udział 5 szkół: II i IV Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Słupsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ustce i Zespół Szkół Technicznych w Ustce.

Link do Galerii

W dniach 22-24 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI Rajdzie Pomorskim „Kluka 2015”, zorganizowanym przez Oddział Gdański PTTK. W rajdzie uczestniczyli: Monika Czeszejko-Sochacka, Julia Paluszyńska, Marta Olszewska, Agnieszka Haratyk, Sylwia Wicher, Przemysław Parol, Piotr Piątkowski, Piotr Keller, Andrzej Kostuch, Damian Krzyszczuk, Martyna Sienkiewicz i Daria Szewczyk. Opiekunem był pan Arnold Szczucki.

Pierwszego dnia udaliśmy się pieszo trasą okrężną z Przywidza przez Krynki, Miłowo, następnie szlakiem skarszewskim do Kierzkowa. Kolejnymi miejscowościami na trasie były Piekło Górne i Piekło Dolne, a po nich Przywidz. Łącznie przewędrowaliśmy 19 km. Naszą bazą noclegową było Gimnazjum w Przywidzu.

Drugiego dnia udaliśmy się na nieco krótszą trasę okrężną, tym razem na północ od Przywidza. Dotarliśmy do Pomlewa, następnie do Huty Dolnej i przez Katarynki powróciliśmy do Przywidza. Długość tej trasy to 10 km. Był również czas na odpoczynek i zjedzenie pizzy w miejscowym lokalu gastronomicznym.

Ostatniego dnia zostały rozstrzygnięte liczne konkursy i odbyło się uroczyste zakończenie rajdu. Sylwia Wicher i Julia Paluszyńska zajęły I miejsce w biegu na orientację w okolicy Przywidza. Monika Czeszejko-Sochacka, Andrzej Kostuch i Damian Krzyszczuk zajęli I miejsce w grze terenowej w Przywidzu. Piotr Piątkowski zajął II miejsce, a Andrzej Kostuch III w konkurencji jazdy rowerem po torze. Pan Arnold Szczucki został uhonorowany dyplomem za najliczniejszą grupę na „Kluce”

Było super !

przedmioty punktowane

Z przyjemnością informujemy, że p. Monika Jurek w czerwcu 2014 roku wystapi na sesji posterowej – IBSE w praktyce, podczas konferencji Science and Mathematics Education Conference w Dublinie (Irlandia). Do sesji posterowej została zakwalifikowana podczas warsztatów SAILS – Strategies for Assessment of Inquiry Learning in Science, organizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie dla nauczycieli nauk przyrodniczych. Innowacyjne podejście do zastosowania metody badawczej w nauczaniu fizyki zostało wyróżnione i zakwalifikowane do zaprezentowania na europejskiej konferencji w Dublinie.

Konferencja zaadresowana jest do nauczycieli nauk przyrodniczych i matematyki, którzy zainteresowani są wprowadzaniem nowoczesnych metod nauczania. W szczególności tematyka konferencji obejmuje obszary – innowacyjne nauczanie, ewaluacja  i ocenianie oraz integracja środowiska nauczycieli. Metoda IBSE – nauczanie przez doświadczanie jest jedną z najnowszych metod nauczania nauk ścisłych poprzez wprowadzenia metod nauczania opartych na metodach pracy badawczej oraz naukowej. Bardzo istotnym jest wypracowanie odpowiednich narzędzi pozwalających przeprowadzić ocenianie uczniów ww metodą. Wprowadzenie metody IBSE w szkole oraz na zajęciach pozaszkolnych w znacznym stopniu może stymulować rozwój naukowego myślenia u uczniów oraz rozwijać podstawowe kompetencje, na które zwraca uwaga dydaktyki nauczania w Unii Europejskiej:

1) porozumiewanie się w języku ojczystym;

2) porozumiewanie się w językach obcych;

3) kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne;

4) kompetencje informatyczne;

5) umiejętność uczenia się;

6) kompetencje społeczne i obywatelskie;

7) inicjatywność i przedsiębiorczość;

8) świadomość i ekspresja kulturalna

Stosowanie metod IBSE wpisuje się w rozwój nowoczesnej dydaktyki oraz pozwala rozwijać ww  kompetencje. Metoda IBSE jest jedną z wiodących metod uczenia w Szwecji i z pewnością wprowadzenie jej elementów w polskiej szkole może pozwolić na rozwój podstawowych kompetencji zalecanych przez EU.  ZSOiT w Ustce należy do nielicznych szkół w Polsce, gdzie zaczyna być wprowadzana metoda nauczania IBSE na lekcjach fizyki.

srodek ciezkowsci

 

Zapraszamy na Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów

w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce

Spotykamy się 22. maja (czwartek) o godzinie 11:00.

 

Joomla templates by a4joomla